Biuro kėdžių mechanizmų palyginimas

Kodėl biuro kėdės dažnai turi skirtingus svyravimo mechanizmus bei daugybę įvairių reguliavimo funkcijų. Kokia kėdė geriausiai tinka būtent Jums?

  • Kiekvienas žmogus yra skirtingas. Žmogaus kūno sandara - ūgis, svoris, figūra yra individualūs. Skirtingų profesijų žmonės naudoja darbo kėdes labai individualiai atsižvelgdami į savo darbo pobūdį. Pavyzdžiui, vadovai daugiau kalba telefonu. Vadybininkai daug juda siekdami įvairius daiktus ant stalo. Programuotojai ilgą laiką dirba kompiuteriu nepakeisdami sėdėjimo pozicijos.
  • Gerų biuro kėdžių gamintojai, atsižvelgdami į šiuos veiksnius, siūlo kėdes su daugybe reguliavimo galimybių, tačiau kaip jos veikia ir kam yra reikalingos? Žemiau pristatome įvairių biuro kėdžių mechanizmų palyginimą.
  • Prieš pasirinkdami kėdę, apsvarstykite kokiais tikslais ketinate ją naudoti, kurie iš skirtingų mechanizmų reguliavimo funkcijų bus reikalingi ir naudingi būtent Jums.
1-kedes-aukscio-reguliavimas
1

Ekonominis biuro kėdės mechanizmas:

Ekonominis mechanizmas leidžia reguliuoti tik kėdės aukštį. Paprastai ergonominės kėdės turi žymiai daugiau įvairių reguliavimų. Ekonominio mechanizmo kėdės sunkiau pritaikomos skirtingo ūgio bei sudėjimo žmonėms, nes tokios kėdės neturi nei atlošo aukščio, nei sėdynės gylio reguliavimo. Kita vertus, jei kėdės atlošo dydis bei forma, taip pat sėdynės plotis bei gylis tinka Jūsų kūno formoms – turite nebrangų bet gerą pasirinkimą.

1-kedes-aukscio-reguliavimas
1
4-nugaros-atloso-pasvirimo-kampo-reguliavimas
4
3-nugaros-atloso-aukscio-reguliavimas
3
5-nugaros-atloso-gylio-reguliavimas
5

Kontaktinis biuro kėdės mechanizmas:

Šio tipo mechanizmai turi fiksuojamą nugaros atlošo pasvirimo kampą. Patogus kampas, atleidus reguliavimo rankenėlę, parenkamas, bei su ta pačia rankenėle užfiksuojamas. Norint pakeisti atsilošimo kampą, reikia vėl atlikti reguliavimo veiksmus iš naujo. Atlošo pasvirimo tamprumas labai nedidelis, taigi neužfiksavus atlošo padėties, Jūsų nugara greičiausiai neturės gero dinaminio palaikymo. Dažniausiai kėdės su šiuo mechanizmu turi nugaros atlošo aukščio ir gylio reguliavimą. Taip yra galimybė rankenėle reguliuoti nugaros atlošo pasvirimo kampą.

1-kedes-aukscio-reguliavimas
1
7-centrines-asies-kedes-svyravimas-atsilosimas
7
8-tiltinis-mechanizmas-fiksuojama-viena-darbine-kedes-padetis
8
10-centrines-asies-svyravimas-atsilosimo-tamprumo-reguliavimas
10

Centinės ašies svyravimo - tiltinis biuro kėdės mechanizmas:

Tiltinio mechanizmo biuro kėdžių sėdimoji dalis tvirtai sujungta su nugaros atlošu. Centrinės ašies svyravimo tiltinio mechanizmo ypatumas - kėdė gali svirti į galą pagal horizontalią ašį, kuri yra centre, po sėdimąja dalimi. Ta pačia viena svirtele galite sureguliuoti kėdės aukštį bei užrakinti arba atrakinti kėdės svyravimo funkciją. Šis mechanizmas leidžia užfiksuoti vieną darbinę vertikaliąją padėtį arba, atrakinus svyravimo funkciją, palieka kėdę laisvai svyruoti. Tiltinis mechanizmas taip pat turi pasvirimo tamprumo reguliavimą pagal žmogaus kūno svorį. Kai svyravimo ašis yra sėdynės centre, bei kėdės sėdimoji dalis tvirtai sujungta su nugaros atlošu – Jūsų pėdos greičiausiai pakils nuo grindų kuomet atsilošite, o tai nėra patogu mėgstantiems daug svyruoti.

1-kedes-aukscio-reguliavimas
1
7-centrines-asies-kedes-svyravimas-atsilosimas
7
9-centrines-asies-svyravimas-atsilosimo-padeties-fiksavimas
9
10-centrines-asies-svyravimas-atsilosimo-tamprumo-reguliavimas
10

Multiblokinis mechanizmas su centrinės ašies svyravimu:

Centrinės ašies svyravimo multiblokinis mechanizmas yra labai panašus į centrinės ašies tiltinį mechanizmą (sėdimoji dalis ir nugaros atlošas stabiliai sujungti tarpusavyje), bet turi ir savo pranašumų, kurie pakelia jį į aukštesni lygį palyginus su tiltiniu. Šis mechanizmas paprastai turi dvi svirtis, - viena iš jų reguliuojamas kėdės aukštis, kita – kėdės pasvirimo kampas. Atsilenkimo padėtis fiksuojama bet kurioje padėtyje arba atleidžiama – tuomet kėdė paliekama laisvai svyruoti. Šio mechanizmo pranašumas – galima užfiksuoti kėdę pozicijoje kuri yra Jums patogiausia, arba palikite kėdę judėti laisvai (tiltinis mechanizmas leidžia užfiksuoti tik vieną darbinę vertikaliąją padėtį). Atskira rankenėle po sėdyne pagal žmogaus kūno svorį reguliuojamas pasvirimo tamprumas.

2-multiblokinis-mechanizmas-kedes-aukscio-reguliavimas
2
11-multiblokinis-mechanizmas-priekines-asies-svyravimas
11
12-multiblokinis-mechanizmas-atsilosimo-padeties-fiksavimas
12
13-multiblokinis-mechanizmas-atsilosimo-tamprumo-reguliavimas
13
29-svyravimo-mechanizmo-Anti-Shock-funkcija
29

Priekinės ašies svyravimo - multiblokinis biuro kėdės mechanizmas:

Priekinės ašies svyravimo multiblokinis mechanizmas yra labai panašus į centrinės ašies svyravimo multiblokinį mechanizmą (sėdimoji dalis ir nugaros atlošas stabiliai sujungti tarpusavyje), bet turi ir savo pranašumų. Šio mechanizmo pranašumas – svyravimo ašis yra kėdės priekyje, tokiu būdu, svyruojant, kojos neatkeliamos nuo žemės. Šis mechanizmas paprastai turi dvi svirtis, - viena iš jų reguliuojamas kėdės aukštis, kita – kėdės pasvirimo kampas. Atsilenkimo padėtis fiksuojama (pasirinkti galima iš 3, 4 arba 5 darbo padėčių - priklausomai nuo kėdės modelio) arba atleidžiama – tuomet kėdė paliekama laisvai svyruoti. Atskira rankenėle po sėdyne pagal žmogaus kūno svorį reguliuojamas pasvirimo tamprumas. Dažnai tokie mechanizmai turi ir ‚anti-shock‘ funkciją, kuri neleidžia staigiu judesiu atstatyti kėdės į pradinę padėtį. Šio tipo mechanizmai labai dažnai naudojami vadovo kėdėse, kai darbas nėra intensyvus ir nėra poreikio turėti papildomų ergonominių reguliavimo funkcijų.

1-kedes-aukscio-reguliavimas
1
14-sinchroninis-kedes-pasvirimas
14
15-sinchroninio-pasvirimo-padeties-fiksavimas
15
16-sinchroninis-pasvirimas-tamprumo-reguliavimas
16
29-svyravimo-mechanizmo-Anti-Shock-funkcija
29

Sinchroninis biuro kėdės mechanizmas:

Sinchroninis mechanizmas montuojamas brangesnėse, aukštesnės klasės biuro kėdėse. Šį mechanizmą turinčių kėdžių sėdimoji dalis ir nugaros atlošas svyruoja sinchroniškai santykiu 1:2, t.y. jeigu sėdimoji dalis pasvyra 1, - atlošas pasvyra 2 laipsniais. Tokia kėdė dinamiškai atkartoja žmogaus kūno judesius, išlaiko taisyklingą stuburo ir juosmens padėtį, nes atlošas pastoviai yra prigludęs prie Jūsų nugaros. Biuro kėdės su šiuo mechanizmu yra pritaikytos ilgam darbui - darbo metu žmogaus kūnas gali judėti neprarasdamas atlošo atramos. Atlošo atsilošimas sumažina nugaros raumenų nuovargį, stuburo diskų įtampą, leidžia sėdėti patogiai. Kėdės svyravimą galima fiksuoti arba palikti judėti laisvai. Pasvirimo kampą galima fiksuoti bet kurioje iš 3, 4 arba 5 pozicijų, priklausomai nuo kėdės modelio, kad rastumėte patogiausią padėtį. Pasvirimo tamprumas rankenėle reguliuojamas pagal žmogaus kūno svorį. Dažnai sinchroninis mechanizmas turi ‚anti-shock‘ funkciją, kuri neleidžia staigiu judesiu atstatyti kėdės į pradinę padėtį.

1-kedes-aukscio-reguliavimas
1
17-nepriklausomas-atloso-sedynes-pasvirimo-kampo-reguliavimas
17
9-centrines-asies-svyravimas-atsilosimo-padeties-fiksavimas
9
10-centrines-asies-svyravimas-atsilosimo-tamprumo-reguliavimas
10
20-sedynes-galimybe-pasilenkti-i-prieki
20
6-sedynes-gylio-reguliavimas
6
3-nugaros-atloso-aukscio-reguliavimas
3

Asinchroninis - laisvai judantis biuro kėdės mechanizmas:

Laisvai judantis mechanizmas naudojamas brangiose kėdėse. Šių kėdžių sėdimosios dalies ir nugaros atlošo pasvirimo kampą galima reguliuoti individualiai. Rankenėle galima fiksuoti bet kokias patogias sėdynės ir atlošo pozicijas nepriklausomai viena nuo kitos, arba palikti laisvai judėti, kad kėdė lengvai prisitaikytų prie sėdinčiojo kūno judesių. Reguliuojamas kėdės svyravimo tamprumas suteikia dar daugiau patogumo. Biuro kėdės su laisvai judančiu mechanizmu dažnai būna aprūpintos atlošo aukščio reguliavimu, sėdynės gylio reguliavimu ir kitomis funkcijomis, todėl yra pritaikytos ilgam darbui ir atitinka aukštą komforto lygį. Tokia kėdė puikiai tinka dirbti sėdint prie kompiuterio, net esant pasilenkus į priekį. Biuro kėdės su asinchroniniu mechanizmu paprastai būna aprūpintos įvairiomis kitomis ergonominių kėdžių reguliavimo funkcijomis (sėdinės gylio reguliavimas, nugaros atlošo aukščio reguliavimas ir kitos).