Kontaktinis mechanizmas

Kontaktinis biuro kėdės mechanizmas.

Kontaktinis mechanizmas nuo kitų skiriasi tuo, kad paprastai turi nemažai reguliavimo galimybių, tačiau neturi svyravimo funkcijos. Norint atsipalaiduoti ir pailsėti ilgo darbo metu, reikia tiesiog pakilti nuo kėdės, pasimankštinti ar pasivaikščioti. Kontaktinio mechanizmo nugaros atlošo aukštis ir gylis reguliuojamas. Šio tipo mechanizmai turi fiksuojamą nugaros atlošo atsilošimo kampo reguliavimą. Patogus kampas, atleidus reguliavimo rankenėlę, parenkamas, bei su ta pačia rankenėle užfiksuojamas. Norint pakeisti atsilošimo kampą, reikia vėl atlikti reguliavimo veiksmus iš naujo. Atlošo pasvirimo tamprumas labai nedidelis, taigi neužfiksavus atlošo padėties, Jūsų nugara greičiausiai neturės gero palaikymo.

Standartinės kontaktinio mechanizmo funkcijos:
1-kedes-aukscio-reguliavimas
1

Kėdės aukščio reguliavimas. Standartinė biuro kėdės reguliavimo funkcija.

Šis kėdės modelis yra aprūpintas pneumatiniu aukščio reguliavimo mechanizmu. Kėdės aukštis yra tinkamas, kai sėdinčiojo pėdos pilnai liečia žemę, o keliai yra kiek aukščiau nuo sėdėjimo atramos. Kėdė, kurios sėdynės aukštis reguliuojamas nuo 35 cm iki 48 cm matuojant nuo grindų, yra tinkama maždaug 95 % vartotojų. Sėdint tokioje kėdėje kojų pėdos laisvai ilsėsis ant grindų plokštumos, šlaunys horizontalioje padėtyje, o rankų padėtis bus stalo aukštyje. Pasirinkite kėdės aukštį tokį, kad kojų pėdos laisvai ilsėtųsi ant grindų plokštumos, - 90 laipsnių kampas per kelių sulenkimą yra komfortiškas ir užtikrina gerą kraujo apytaką.

3-nugaros-atloso-aukscio-reguliavimas
3

Nugaros atlošo aukščio reguliavimas.

Reguliuojamas nugaros atlošo aukštis leidžia pritaikyti kėde skirtingo ūgio žmonėms ir geriausiai prilaikyti Jūsų dubenį, juosmenį, nugarą, pečius. Tinkamai sureguliuokite nugaros atlošo aukštį, kad juosmuo būtų patogiai palaikomas, o Jūs išvengtumėte juosmens įtampos ir nuovargio.

4-nugaros-atloso-pasvirimo-kampo-reguliavimas
4

Nugaros atlošo pasvirimo kampo reguliavimas.

Atlošas turi palaikyti nugarą įvairiomis sėdėjimo pozicijomis. Pasvirus atgal su atlošu, kol nedirbate su dokumentais, leidžiate atlošui perimti dalį viršutinės kūno dalies svorio. Ši savybė padeda išvengti stuburo diskų ir raumenų įtampos. Sureguliuokite nugaros atlošo kampą, kad juosmuo ir pečiai patogiai ilsėtųsi atsirėmęs į kėdės nugarėlę bei užfiksuokite padėtį.

5-nugaros-atloso-gylio-reguliavimas
5

Nugaros atlošo gylio reguliavimas.

Reguliuojamas nugaros atlošo gylis leidžia patogiai laikyti šlaunis visu ilgiu ir tinkamai paremti nugarą tiek aukštiems, tiek žemesniems žmonėms. Sėdėjimo gylis turi būti toks, kad pilnai paremtų šlaunis ir paliktų mažą tarpą tarp kelių, tuo tarpu žmogaus juosmuo turi pilnai atsiremti į kėdės atlošo apatinę dalį.

Papildomos, gamintojo dažniausiai numatytos, kėdžių su šiuo mechanizmu reguliavimo funkcijos arba savybės (gali priklausyti nuo modelio ir parinktos komplektacijos):
30-nereguliuojami-kedes-porankiai
30

Nereguliuojami kėdės porankiai.

Porankiai prideda patogumo vengiant pečių bei kaklo skausmų, nuo rankų nuimant krūvį. Jie taip pat padeda išvengti raumenų skausmo.

Daugiau informacijos apie biuro kėdžių reguliavimo funkcijas bei kėdžių mechanizmų skirtumus galite rasti paspaudžius žemiau pateiktas nuorodas.

Pagrindinės biuro kėdžių reguliavimo funkcijos:

Biuro kėdžių mechanizmų palyginimas: