Priekinės ašies svyravimo - multiblokinis biuro kėdės mechanizmas.

Priekinės ašies svyravimo - multiblokinis biuro kėdės mechanizmas.

Priekinės ašies svyravimo multiblokinis mechanizmas yra labai panašus į centrinės ašies svyravimo multiblokinį mechanizmą (sėdimoji dalis ir nugaros atlošas stabiliai sujungti tarpusavyje), bet turi ir savo pranašumų. Šio mechanizmo pranašumas – svyravimo ašis yra kėdės priekyje, tokiu būdu, svyruojant, kojos neatkeliamos nuo žemės. Šis mechanizmas paprastai turi dvi svirtis, - viena iš jų reguliuojamas kėdės aukštis, kita – kėdės pasvirimo kampas. Atsilenkimo padėtis fiksuojama (pasirinkti galima iš 3, 4 arba 5 darbo padėčių - priklausomai nuo kėdės modelio) arba atleidžiama – tuomet kėdė paliekama laisvai svyruoti. Atskira rankenėle po sėdyne pagal žmogaus kūno svorį reguliuojamas pasvirimo tamprumas. Dažnai tokie mechanizmai turi ir ‚anti-shock‘ funkciją, kuri neleidžia staigiu judesiu atstatyti kėdės į pradinę padėtį. Šio tipo mechanizmai labai dažnai naudojami vadovo kėdėse, kai darbas nėra intensyvus ir nėra poreikio turėti papildomų ergonominių reguliavimo funkcijų.

Standartinės multiblokinio (priekinės ašies svyravimo) mechanizmo funkcijos:
2-multiblokinis-mechanizmas-kedes-aukscio-reguliavimas
2

Priekinės ašies svyravimo - multiblokinis kėdės mechanizmas. Kėdės aukščio reguliavimas. Standartinė biuro kėdės reguliavimo funkcija.

Šis kėdės modelis yra aprūpintas pneumatiniu aukščio reguliavimo mechanizmu. Kėdės aukštis yra tinkamas, kai sėdinčiojo pėdos pilnai liečia žemę, o keliai yra kiek aukščiau nuo sėdėjimo atramos. Kėdė, kurios sėdynės aukštis reguliuojamas nuo 35 cm iki 48 cm matuojant nuo grindų, yra tinkama maždaug 95 % vartotojų. Sėdint tokioje kėdėje kojų pėdos laisvai ilsėsis ant grindų plokštumos, šlaunys horizontalioje padėtyje, o rankų padėtis bus stalo aukštyje. Pasirinkite kėdės aukštį tokį, kad kojų pėdos laisvai ilsėtųsi ant grindų plokštumos, - 90 laipsnių kampas per kelių sulenkimą yra komfortiškas ir užtikrina gerą kraujo apytaką.

11-multiblokinis-mechanizmas-priekines-asies-svyravimas
11

Priekinės ašies multiblokinis mechanizmas. Priekinės ašies svyravimas – atsilošimas.

Kėdės atsilošimo funkcija leidžia sumažinti nugaros raumenų ir stuburo sąnarių nuovargį, atpalaiduoja bei mažina nugaros įtampą. Svyravimo ašis yra priekinėje sėdynės dalyje, arti Jūsų kelių. Šiuo atvejų pėdos nepakyla nuo grindų, o nugara ir galva nusileidžia žemiau nei kėdėse su centrine svyravimo ašimi. Ši savybė leis Jums atsilošti ir svyruoti neprarandant kūno palaikymo.

12-multiblokinis-mechanizmas-atsilosimo-padeties-fiksavimas
12

Multiblokinis mechanizmas su priekinės ašies svyravimu. Šis mechanizmas leidžia fiksuoti kėdės atsilošimą keliose padėtyse.

Atsilenkimo padėtis fiksuojama (pasirinkti galima keletą skirtingo pasvirimo kampo užfiksuotų darbo padėčių) arba atleidžiama – tuomet kėdė paliekama laisvai svyruoti. Užfiksuokite kėdę pozicijoje kuri yra Jums patogiausia, arba palikite kėdę judėti laisvai.

13-multiblokinis-mechanizmas-atsilosimo-tamprumo-reguliavimas
13

Priekinės ašies multiblokinis mechanizmas. Atsilošimo tamprumo reguliavimas.

Atsilošimo tamprumas reguliuojamas tam kad skirtingo svorio žmonės galėtų rasti patogiausią natūralią pasvirimo būseną. Tai būna, kai kėdės atlošas gerai prilaiko nugarą, neleidžiant staigiai pasvirti atgal ir, tuo pačiu metu nestumia per jėgą į priekį, žmogui grįžtant į vertikalią padėtį.

29-svyravimo-mechanizmo-Anti-Shock-funkcija
29

Svyravimo mechanizmo „Anti-shock“ funkcija.

Kėdės mechanizmas su „Anti-shock“ funkciją neleidžia staigiu judesiu atstatyti kėdės į pradinę padėtį tuo atveju, kai prieš tai užfiksuotas kėdės atsilošimo kampas (pasvyrimo padėtis) atrakinamas ir žmogus grįžta į vertikaliąją padėtį.

Papildomos, gamintojo dažniausiai numatytos, kėdžių su šiuo mechanizmu reguliavimo funkcijos arba savybės (gali priklausyti nuo modelio ir parinktos komplektacijos):
30-nereguliuojami-kedes-porankiai
30

Nereguliuojami kėdės porankiai.

Porankiai prideda patogumo vengiant pečių bei kaklo skausmų, nuo rankų nuimant krūvį. Jie taip pat padeda išvengti raumenų skausmo.

26-porankiai-su-minkstais-padukais
26

Porankiai su minkštais padukais.

Porankiai su minkštais padukais padeda išvengti nemalonaus spaudimo dilbių ir alkūnių apatinėje dalyje.

Daugiau informacijos apie biuro kėdžių reguliavimo funkcijas bei kėdžių mechanizmų skirtumus galite rasti paspaudžius žemiau pateiktas nuorodas.

Pagrindinės biuro kėdžių reguliavimo funkcijos:

Biuro kėdžių mechanizmų palyginimas: