Tiltinis mechanizmas

Centinės ašies svyravimo - tiltinis biuro kėdės mechanizmas.

Tiltinio mechanizmo biuro kėdžių sėdimoji dalis tvirtai sujungta su nugaros atlošu. Centrinės ašies svyravimo tiltinio mechanizmo ypatumas - kėdė gali svirti į galą pagal horizontalią ašį, kuri yra centre, po sėdimąja dalimi. Ta pačia viena svirtele galite sureguliuoti kėdės aukštį bei užrakinti arba atrakinti kėdės svyravimo funkciją. Šis mechanizmas leidžia užfiksuoti vieną darbinę vertikaliąją padėtį arba, atrakinus svyravimo funkciją, palieka kėdę laisvai svyruoti. Tiltinis mechanizmas taip pat turi pasvirimo tamprumo reguliavimą pagal žmogaus kūno svorį. Kai svyravimo ašis yra sėdynės centre, bei kėdės sėdimoji dalis tvirtai sujungta su nugaros atlošu – Jūsų pėdos greičiausiai pakils nuo grindų kuomet atsilošite, o tai nėra patogu mėgstantiems dažnai svyruoti.

Standartinės tiltinio (centinės ašies svyravimo) mechanizmo funkcijos:
1-kedes-aukscio-reguliavimas
1

Kėdės aukščio reguliavimas. Standartinė biuro kėdės reguliavimo funkcija.

Šis kėdės modelis yra aprūpintas pneumatiniu aukščio reguliavimo mechanizmu. Kėdės aukštis yra tinkamas, kai sėdinčiojo pėdos pilnai liečia žemę, o keliai yra kiek aukščiau nuo sėdėjimo atramos. Kėdė, kurios sėdynės aukštis reguliuojamas nuo 35 cm iki 48 cm matuojant nuo grindų, yra tinkama maždaug 95 % vartotojų. Sėdint tokioje kėdėje kojų pėdos laisvai ilsėsis ant grindų plokštumos, šlaunys horizontalioje padėtyje, o rankų padėtis bus stalo aukštyje. Pasirinkite kėdės aukštį tokį, kad kojų pėdos laisvai ilsėtųsi ant grindų plokštumos, - 90 laipsnių kampas per kelių sulenkimą yra komfortiškas ir užtikrina gerą kraujo apytaką.

7-centrines-asies-kedes-svyravimas-atsilosimas
7

Centrinės ašies kėdės svyravimas – atsilošimas (variantas – kai sėdimoji dalis tvirtai sujungta su atlošu).

Kėdės atsilenkimo taškas yra sėdynės centre. Tai funkcija leidžianti kėdei pasikreipti grindų plokštumos atžvilgiu. Kėdė atsilošia siekiant sumažinti raumenų ir stuburo diskų nuovargį, bei leidžia išvengti nugaros įtampos. Kai svyravimo ašis yra tiesiai virš kėdės pagrindo centro bei sėdimoji dalis tvirtai sujungta su atlošu – jūsų pėdos pakyla nuo grindų, tai nėra labai patogu.

8-tiltinis-mechanizmas-fiksuojama-viena-darbine-kedes-padetis
8

Tiltinis mechanizmas. Centrinės ašies kėdės svyravimas. Fiksuojama ik viena darbinė kėdės padėtis.

Standartinė tiltinio (centrinės pasvirimo ašies) mechanizmo funkcija. Tiltinis mechanizmas leidžia užfiksuoti vieną darbinę vertikaliąją padėtį arba, atrakinus svyravimo funkciją, palieka kėdę laisvai svyruoti. Norėdami užfiksuoti darbo padėtį, pastumkite rankenėlę į vidų. Norėdami palikti kėdę laisvai svyruoti – ištraukite rankenėlę.

10-centrines-asies-svyravimas-atsilosimo-tamprumo-reguliavimas
10

Centrinės ašies kėdės svyravimas. Kėdės atsilošimo tamprumo reguliavimas.

Atsilošimo tamprumas reguliuojamas tam kad skirtingo svorio žmonės galėtų rasti patogiausią natūralią pasvirimo būseną. Tai būna, kai kėdės atlošas gerai prilaiko nugarą, neleidžiant staigiai pasvirti atgal ir, tuo pačiu metu nestumia per jėgą į priekį, žmogui grįžtant į vertikalią padėtį. Padidinkite arba sumažinkite kėdės atsilošimo tamprumą, kuris geriausiai atitinka kūno svorį.

Papildomos, gamintojo dažniausiai numatytos, kėdžių su šiuo mechanizmu reguliavimo funkcijos arba savybės (gali priklausyti nuo modelio ir parinktos komplektacijos):
30-nereguliuojami-kedes-porankiai
30

Nereguliuojami kėdės porankiai.

Porankiai prideda patogumo vengiant pečių bei kaklo skausmų, nuo rankų nuimant krūvį. Jie taip pat padeda išvengti raumenų skausmo.

Daugiau informacijos apie biuro kėdžių reguliavimo funkcijas bei kėdžių mechanizmų skirtumus galite rasti paspaudžius žemiau pateiktas nuorodas.

Pagrindinės biuro kėdžių reguliavimo funkcijos:

Biuro kėdžių mechanizmų palyginimas: